News Photo

Franchise Waffle Dünyası Sahibi Nasıl Olunur?

Franchise waffle veya waffle’cı olarak adlandırılan firmalar arasında da çok meşhur bir işletme yöntemidir.

Bir franchise, bireysel bir kişi veya kurum tarafından sahip olunan ve işletilen, ancak genellikle ulusal veya çok uluslu bir şirket tarafından markalanan ve denetlenen bir işletme türüdür. Dışarıda yürürken her gün gördüğünüz mağaza ve restoranların çoğu franchise markalardır. Waffle Dünyası, Waffle Sarayı, Waffle World bunlara örnek verilebilecek markalardır.

Bu tür bir işi açma haklarını satın aldığınızda, kanıtlanmış bir işletme kullanma hakkını satın alırsınız. İş modeli, kanıtlanmış ve sabit fiyatlar, standart ürünler ve pazarlama teknikleri ile sistem olarak satın franchise alınır. Ayrıca bir markanın haklarını satın almış olursunuz. Franchise waffle sahibi olduğunuzda logolar, sloganlar ve tabelalar dahil olmak üzere şirketin ticari marka ürünlerine ve reklamlarına tam olarak erişebilirsiniz.


Franchise Waffle Dünyası Sahibi Nasıl Olunur

Franchise waffle sahibi olmak için ön ödeme olarak franchise ücreti için bir miktar ödeme yapmanız gerekir. Ön ödeme ücretini ödemek ve franchise sözleşmesini imzalamak size bazı kullanım hakları tanır.

Bu haklar:

  • İşletme veya marka adı
  • İş modeli ve iş sistemi
  • Sistemin yönetilmesi sırasında bilinmesi gerekenler için verilen kullanım kılavuzu
  • Pazarlama malzemeleri
  • Gereken Yazılımlar
  • Ve Diğer tüm marka tescilli malzemeler

Ayrıca, size özel bir coğrafi bölgede hizmet hakkı verilebilir. Bölge hakkında bilgi her zaman franchise sözleşmenizde, franchise işinize sahip olduğunuz zaman dilimi de sözleşmenizde belirtilir. Tipik olarak, bu tür bir sözleşme 5 ila 10 yıl sürer ve genellikle bunları yenileme hakkına sahip olursunuz. Özellikle franchise waffle firmalarında bu sistem 10 yıl olarak belirlenir.


Neden Bazı Şirketler Franchise Sistemini Kullanır

Franchise etmek, şirketlerin dağıtımlarını artırmaları için harika bir yol olabilir. Dünyadaki büyük firmaların hepsi işlerinde bir dönem franchise vermeye başlamıştır. Waffle Dünyası bu sistemi çok başarılı bir şekilde uygulamıştır.

Çoğunlukla, bir waffle işletmesini franchise yapmak şirketlere büyük bir avantaj sağlar. Firmalar artık işlerini büyütmek için kendi paralarını kullanmak zorunda değildirler. Bunun yerine, diğer kişilerin parasını ( franchise ücretini ) kullanabilirler ve yönetebilirler.

Franchise waffle firmalarında sunmak, kurucunun bir işi ülkenin ve dünyanın çeşitli yerlerine genişletmek istediği için kendi finansal risklerinden bazılarını azaltmasına olanak tanır. Franchise veren hala franchise sistemini oluşturmak ve risklerini azaltmak için parasının belli bir miktarını havuzda toplamak zorundadır.

Franchising harika bir ürün ve hizmet dağıtım yöntemidir. Ancak, tüm franchise veren firmalar eşit hak ve kazanç sunmaz. İş fırsatınızı ve franchise alacağınız firmayı akıllıca seçmelisiniz.


Franchise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bir franchise waffle firması seçmek oldukça zor olabilir. Bunun bir nedeni, 3.000'den fazla farklı kavramın bu sistemin içinde mevcut olmasıdır. Ama en önemli ipuçları şöyle sıralanabilir:

  • Neyin iyi olduğunu bul

Gerçekten becerileriniz ve zevkleriniz için doğru eşleşmeyi oluşturmakla ilgili bir süreçtir. Şu anda yapabileceğiniz, kar getireceğiniz düşündüğünüz ve hoşunuza giden bir firmayı seçebilirsiniz. En iyi becerilerinizin bir listesini yapın. Gerçekten iyi olduğunuz şeyi yazarak başlayabilir ve bu firmayı seçmeden kendinize yardımcı olabilirsiniz.

Ne yaparsanız yapın, nerede yapacaksanız bunu belirlerken kendinizi test edin. Bunu yapmanın bir yolu, kendiniz üzerinde bir SWOT analizi yapmaktır. SWOT analizi, kendinizi veya işletmelerinizi güçlü, zayıf, fırsat ve sorunlarını incelemeyi kolaylaştıran basit bir matristir.

  • En iyi becerilerinize göre franchise fırsatlarınızı belirleyin

Bu göründüğünden daha kolay bir süreçtir. Tek yapmanız gereken, aramaya başlamak için bazı franchise firmaları listesini önünüzde tutmaktır. Ama nereye bakmalısınız?

Aramanızı Google’dan başlatın. Franchise portalları başlamak için en iyi yerdir. Bunlardan birkaçını bulmak için en sevdiğiniz arama motorunu kullanın ve satılık franchise waffle fırsatları veya waffle franchise al yazın.

Ardından, ilgi duyduğunuz birkaç özel firma seçin. Her birine bakın ve bu franchise'lardan memnun olup olmadığınıza bakın.

  • Trendleri takip edin

Tüketici ve iş trendleri konusunda gözünüzün açık olması gerekiyor. Hangi markanın parlayacağını kestirebilirseniz erken dönemde çok iyi bir yatırım yapmış olursunuz. Firma araması yaparken anlık ünlü olan değil, ileride ne ünlü olacak kısmına dikkat edilmeli. Şu anda popüler olan fırsatlardan kaçınmanızı önermiyoruz. Önerdiğimiz şey, hızlı bir şekilde patlatma potansiyeli olmayan bir franchise seçmeniz. Yeni soluklardan kaçınmaya çalışın. Franchise waffle için İş dünyasında olup bitenlerden haberdar olun.

Sizi bir franchise sahibi olarak yeni ve etkileyici trendlerde güncel kalmak istiyorsanız, şu anda gerçekleşen eğilimler hakkında sık sık yazan iş web sitelerini ve bloglarını takip etmeye başlamalısınız.

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

Waffle Dünyası